Veszprémi klubbal együttműködve épít területi szintű kézilabda-akadémiát a Széchenyi István Egyetem

A Széchenyi István Egyetem és NB I-es férfi kézilabdaklubja, az ETO University Handball Team szoros együttműködésbe kezd a hazai másodosztályt jelentő NB I/B-ben induló Veszprémi Kézilabda Kft.-vel, illetve az Éles Kézilabda Iskola SE-vel. Ennek révén területi szintű kézilabda-akadémia jöhet létre a győri felsőoktatási intézmény sportegyesületi és versenysportbázisára építve. A veszprémi csapatok Széchenyi University Handball Team NB I/B, Széchenyi University Handball Team U20, Széchenyi University Handball Team U18 és Széchenyi University Handball Team U16 néven indulnak majd a bajnokságokban.

„Egy NB I-es csapat nem lehet sikeres jó utánpótlás nélkül, ami fordítva is igaz. Számunkra nagyon fontos, hogy olyan képzett, stabil játékosok kerüljenek ki az utánpótláskeretből, akik később az élvonalban is megállják a helyüket. Az NB I/B-ben szereplő veszprémi klubbal való szoros együttműködés ehhez járul hozzá azáltal, hogy így az első osztálytól az NB I/B-n és az NB II-n át a legkisebb korosztályokig teljessé vált a »piramisrendszerünk«, és játékosaink folyamatosan tudnak egyre feljebb lépni, ami szükséges a fejlődésükhöz. Partnerségünk révén emellett még nagyobb területről leszünk képesek tehetséges gyerekeket Győrbe vonzani, ahol ráadásul akár egyetemi képzést is tudunk kínálni számukra. Mindez együttesen hozzájárul ahhoz, hogy magyar játékosokra alapozva építsünk egy magyar szinten erős csapatot, szolgálva a győri, az egyetemi és a hazai férfi kézilabdát” – hangsúlyozta azegyüttműködés kapcsán Uhlig Rita, az ETO University Handball Team ügyvezetője.

„Egyetemünk NB I-es kézilabdacsapatának kiváló rajtja, őszi szezonban elért sikere egyben azt a feladatot is jelenti számunkra, hogy bővítsük, erősítsük utánpótlásunkat. Ezt segíti elő a sportszakmai döntés alapján megvalósult, szoros kapcsolat a veszprémi klubbal, amelynek révén területi szintű kézilabda-akadémia jöhet létre intézményünk sportegyesületi és versenysportbázisára építve. Így már a szivacskézilabdás korosztálytól újabb gyerekek, fiatalok ismerhetik meg a magas szintű sportolás és a diplomaszerzés együttes lehetőségét támogató kettős életpályamodell programunkat. Ebben az élsportolóvá érést helyezzük fókuszba az alapfokú oktatástól a felsőfokú képzésig tartó pályán. Ez a bekapcsolódó oktatási intézmények nagyfokú rugalmasságát követeli meg, hiszen gyakran a sportbeli elfoglaltsághoz szükséges illeszteni a tanulmányi követelmények teljesíthetőségét, azzal együtt, hogy a követelményszintek természetesen nem csökkennek. Egyetemünkön ezt a célt szolgálja a kedvezményes tanulmányi és vizsgarend, de sportkollégium és kiemelkedő ösztöndíjrendszer is segíti a legkiválóbbakat” – fogalmazott dr. Gyömörei Tamás, a győriSzéchenyi István Egyetem Sport- és Rekreációs Központjának vezetője.

„Nagyon örülünk az együttműködésnek! Nekem nagyon régi vágyam volt, hogy egy olyan felmenő rendszert alakítsunk ki, ami a versenysportot és a tömegsportot is ötvözi. Véleményem szerint ez Magyarországon a legjobb rendszer lehet. A legfontosabb szerepük a gyerekeknek van. Mindenkinek megadjuk a lehetőséget, és reméljük, hogy élnek vele a fiatalok. Aki komolyan gondolja, annak lesz lehetősége akár NB I-es szinten is játszani, aki pedig hobbiszinten szeretne kézilabdázni, arra is lehetőség nyílik. A lényeg, hogy minél több gyermek szeresse meg ezt a sportot. Ebből a rendszerből nem fog olyan gyermek kiesni, aki kézilabdázni szeretne. A játékosaink itt maradnak Veszprémben, ugyanazokkal az edzőkkel dolgoznak tovább, ugyanazon feltételekkel, mint eddig is. Az egésznek a csúcsa pedig, hogy a gyerekek a Széchenyi István Egyetemen folytathatják tanulmányaikat, miközben ugyanúgy versenyszinten is kézilabdázhatnak” – emelte ki Éles József veszprémi klubigazgató, korábbi világválogatott kézilabdázó.

Forrás: Széchenyi István Egyetem

en_US